Ana Sayfam Yap

Reklamlar

Döviz Kurları

3.1646 Türk Lirası

3.5327 Türk Lirası

954,50 Türk Lirası

Mail Listesi

Siz de Mail Listemize Üye Olun En Güncel, En Yeni Haberlerden İlk Önce Siz Haberdar Olun !

Anket

Türkiye'de en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı hangisidir?

Twitter

Facebook

Google+

Foursquare

Linkedin

Pinterest

Haftanın Radyosu

Haftanın Radyosu
Radyo Polat

İnternetin Merkezi İstanbul Olacak

Okunma : 1585Eklenme Tarihi : 16 Mart 2013

Bakan Binali Yıldırım, ICANN'ın, İnternet Alan Adları ve Sayılarının Tahsisi ile ilgili ikinci Yönetim Merkezinin İstanbul olacağını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çağa damgasını vuran en önemli dinamiklerden biri olan internetin küreselleşme olgusunu hızlandırdığını ifade ederek, bu değişime paralel olarak ICANN'ın 3 küresel merkeze bölünme kararı aldığını söyledi.

Bu kapsamda Türkiye ve Singapur'da birer merkez kurulacağını bildiren Yıldırım, Söz konusu merkezlerin internetin gerçek anlamda küreselleşmesini sağlayacağını belirtti. Yıldırım, ''Afrika, Orta Doğu ve Avrupa'da ICANN'ın ve dolayısıyla internetin merkezi İstanbul olacak. Böylece her türlü bilgi Türkiye'de depolanacak ve buradan çevre ülkelere trafik devam edecek. Asya'nın merkezi Singapur, Kuzey ve Güney Amerika'nın merkezi ise Los Angeles olacak'' dedi.

Çalışmalarımız Meyvesini Verdi

Hükümet olarak yaşanan teknolojik gelişmeler çerçevesinde küresel rekabette Türkiye'nin gücünü artırmayı ve bilgi toplumuna dönüşümü öncelikli politika olarak ele aldıklarını ifade eden Bakan Yıldırım, şunları kaydetti:

''Türkiye'de internetin her alanda yaygın kullanılması için önemli çalışmalar yapıyoruz ve çalışmalarımız meyvesini verdi. İstanbul artık İnternet Yönetim Merkezi oluyor. ICANN bünyesinde yapılan bu değişim ile internet üzerinde küresel olarak tüm paydaşları ilgilendiren süreçlerde politika geliştiren ICANN, artık tam anlamıyla uluslararası bir yönetim gücü olacak. Böylece internet dünyasının Birleşmiş Milletler gücünde de en önemli merkez Türkiye olacak.''  Diğer Başlıklar

Canım kocam unutmamış
Teknoloji ve Bilişim Devlerinin İsim Hikayeleri
Polat Alemdar da ölecek mi? Dizi bitecek mi?
Festival filmi çekeceğim
Pop Müziğin Ünlü ismi Hastanelik Oldu
Facebook'a Türk Rakip!
Bu Hafta 4 Yeni Film Gösterimde..!
Tarkan'ın Herkesden sakladığı Sırrı.!
Muhteşem Yüzyıl'da Sular Durulmuyor
Rihanna İSTANBUL'a Geliyor
Güncel Blog Adresiniz
Blogumuzda çeşitli kategorilerde şiirler, hikayeler, mesajlar, güzel sözler, ve daha fazlası bulunmaktadır.
Bloga girmek için tıklayın