Ana Sayfam Yap

Reklamlar

Döviz Kurları

3.1646 Türk Lirası

3.5327 Türk Lirası

953,93 Türk Lirası

Mail Listesi

Siz de Mail Listemize Üye Olun En Güncel, En Yeni Haberlerden İlk Önce Siz Haberdar Olun !

Anket

Türkiye'de en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı hangisidir?

Twitter

Facebook

Google+

Foursquare

Linkedin

Pinterest

Haftanın Radyosu

Haftanın Radyosu
Radyo Polat

Gürses'in Eski Albümleri Yok Satıyor

Okunma : 1612Eklenme Tarihi : 08 Mart 2013

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in eski albümleri, ölümünden sonra da yoğun ilgi görüyor.

Binlerce seveni tarafından son yolcuğuna uğurlanan Müslüm Gürses, sanat ve müzik camiasının hala en çok konuşulan ismi olmaya devam ediyor. Arabesk müziğin önde gelen temsilcilerinden biri olması nedeniyle hayattayken yaptığı albümler milyonlarca kişinin hala gözdesi olmayı sürdürüyor. Bu nedenle eski albümler yeniden sevenlerinin ilgi odağı oldu.

İstanbul’daki müzik yapımcıları, Gürses’in ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirerek sanatçının gerçek anlamda bir efsane olduğunu söyledi. Gürses’in ölümünü, "Büyük bir insanı kaybettik.” şeklinde değerlendiren yapımcılardan Esen Plak Satış Müdürü Yasin Genç, sanatçının ölümünün ardından eski albümlere olan ilginin arttığını ve çeşitli yerlerden yeni albüm siparişlerini karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

'O BİR EFSANEYDİ'

Sanatçı ile hayattayken tanışan Serkan Taşçı da, Gürses’i ‘efsane’ olarak tanımladı. “Hastaneye yatmadan önce iş dolayısıyla yanına gitmiştim. Onu tanımak, onunla beraber vakit geçirmek çok zevkliydi. Evine gittiğimde herkesle ilgilenen müthiş bir insandı. Efsaneler hiçbir zaman ölmez.” diyen Taşçı, kimi şarkıcıların bir şarkı ile 10 yıl hatırlandığını ama Gürses’in 100 yıldan fazla zamanda hafızalardan silinmeyeceğini kaydetti.

Gürses ile ilgili en çarpıcı tespitlerden birini yapan Kılıç Müzik’ten Sedat Gönder ise, Gürses’in hayatta olduğu zaman kadar, ölümünün ardından da sektöre yaptığı katkıyı dile getirdi. Gönder, “ Hemen hemen yüze yakın albüm çıkardı. Müslüm Gürses’in hayranlarının onun ismini ölümünden sonra da yaşatacağını düşünüyorum. Gürses, yaşarken de bu sektöre kazandırdı, ölümünden sonra da kazandırmaya devam ediyor. Yüze yakın albüm çıkardığı için bunlar ölümünden sonra bir milyon adetin üzerinde, belki daha fazla satmıştır. Gürses’i her kesim dinliyordu, Rock da söylemişti, pop da söylemişti. Müslüm Gürses bir taneydi, üzüntümüz büyük.” değerlendirmesinde bulundu.!Diğer Başlıklar

Facebook'a Türk Rakip!
Bülent Ersoy'la iyi anlaşırım
2 Saatte Tükenen Surface Geri Döndü
Gürses'in Eski Albümleri Yok Satıyor
Özel Hayatı Beren Saat'i Bitirdi..!
Eyvah! Banu Alkan Albüm Çıkarıyor.!
Hadise Evlenmek İstiyor!
Facebook'ta Ücret Devri Başladı!
Dünyayı Alarma Geçiren Virüs!
Muhteşem Yüzyıl'da Yer Yerinden Oynuyor!
Güncel Blog Adresiniz
Blogumuzda çeşitli kategorilerde şiirler, hikayeler, mesajlar, güzel sözler, ve daha fazlası bulunmaktadır.
Bloga girmek için tıklayın